10172017Headline:

Sirius získava spoločnosť International Medical Group

May 28, 2017 - (Newswire)

- Sirius International Insurance Group, Ltd. (ďalej ako „Sirius"), globálna zaisťovania spoločnosť s vedúcou pozíciou na trhu s úrazovým a zdravotným poistením, s radosťou oznamuje akvizíciu spoločnosti International Medical Group® (IMG®), popredného oceňovaného poskytovateľa produktov globálneho zdravotného poistenia a asistenčných služieb.

Allan Waters, prezident skupiny Sirius Group, dodal: „Sme radi, že sa k rodine firiem Sirius pridal náš dlhoročný obchodný partner IMG. Naše obchodné vzťahy pretrvávajú už viac ako 20 rokov a v priebehu tejto doby sme boli svedkami toho, ako IMG rastie a rozvíja sa a pritom neustále prichádza s inovatívnymi produktami a vynikajúcimi službami pre svojich klientov. Táto akvizícia je prirodzenou súčasťou špeciálneho segmentu poistenia spoločnosti Sirius, ktorý ďalej rozširuje našu ponuku v oblasti zdravia a úrazov a podporuje našu dlhodobú stratégiu rastu."

IMG bude naďalej viesť jeho prezident a výkonný riaditeľ Brian Barwick, ktorý vo firme pracuje už 23 rokov a so spoločnosťou Sirius spolupracoval počas celej svojej kariéry. „Briana a vedenie firmy IMG dobre poznáme a máme veľké šťastie, že túto firmu vedie taký kvalitný manažérsky tím," povedal Waters.

Barwick dodal: „Dnes oslavujeme naše dlhoročné partnerstvo. Ako náš upisovateľ od roku 1997 sa spoločnosť Sirius podieľala na skoro všetkých medzinárodných a domácich produktoch firmy IMG. Sirius chápe a váži si prácu, ktorú každý deň robíme ako aj naše odhodlanie slúžiť svojmu vedeniu. Táto transakcia bola prirodzeným následným krokom pre firmu IMG a tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Sirius aj v dlhodobom horizonte."

V súvislosti s touto transakciou sa odčlenila dcérska spoločnosť firmy IMG-Stop LossSM, hlavný upisovateľ pre oblasť produktov zamedzujúcich stratám v rámci zdravotného poistenia samofinancujúcich zamestnávateľov a stala sa akvizíciou tímu, ktorý túto pobočku v súčasnosti riadi.

„Želáme tímu pobočky pre zamedzenie strát veľa úspechov a sme vďační za všetko, čo pre IMG v priebehu rokov urobili," povedal Barwick.

Sirius odkúpil spoločnosť IMG od súkromného kapitálového investora ABRY Partners. Veľká časť transakcie má podobu prioritných akcií spoločnosti Sirius. Tieto akcie je možné zameniť za bežné akcie spoločnosti Sirius. V dôsledku toho by po skončení transakcie mala pri plnej konverzii spoločnosť vo vlastníctve firmy ABRY približne 6% bežných akcií spoločnosti Sirius. Waters k tomu dodal: „Sme radi, že sa firma ABRY stane základným stavebným kameňom vlastníctva akcií spoločnosti Sirius. Tešíme sa na spoluprácu s ich talentovaným tímom a ďalší rozvoj aktivít spoločnosti IMG."

_____________________________________________

DODATOČNÉ INFORMÁCIE:

Sirius je celosvetová zaisťovacia spoločnosť založená v roku 1945 v Štokholme s centrálou v Hamiltone, na Bermudách. Sirius Group vlastní kapitál vo výške 2,6 miliardy USD podľa všeobecne prijatých účtovných zásad a v roku 2016 si pripísala poistné v hodnote 1,3 miliardy USD, z toho 435 miliónov USD v oblasti úrazového a zdravotného poistenia. Najväčšie pobočky spoločnosti sídlia v Štokholme, New York City a Londýne. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke spoločnosti Sirius Group: www.siriusgroup.com

IMG je už druhou akvizíciou spoločnosti Sirius v segmente zdravia a úrazov v priebehu dvoch mesiacov. V apríli Sirius získal firmu ArmadaGlobal, úspešného poskytovateľa poistných služieb a zdravotníckej technológie, ktorý vytvára špeciálne zdravotné a zvýhodnené produkty s puncom svetovej špičky vo svojom odvetví. Viac informácií nájdete tu.

O spoločnosti IMG
International Medical Group® (IMG®), ocenený poskytovateľ globálneho zdravotného poistenia a asistenčných služieb, je už na trhu viac ako 25 rokov a umožňuje svojim klientom zažívať viac a menej sa obávať vďaka potrebnej ochrane a podpore, ktorú sú zaslúžia. IMG ponúka celý rad produktov medzinárodného zdravotného postenia ako aj poistenia zrušenia zájazdu, služby zdravotného manažmentu a nonstop pohotovostné asistenčné zdravotné a cestovné služby. Všetko je vytvorené tak, aby mali členovia Global Peace of Mind® (úplný pokoj v duši), keď sú na cestách. Viac informácií získate na: www.imglobal.com.

Logo - mma.prnewswire.com/media/435108/Sirius_Group_Logo.jpg
Foto - mma.prnewswire.com/media/516796/IMG_Logo.jpg

SOURCE Sirius International Insurance Group, Ltd.

Original Source: https://www.newswire.com/news/sirius-z-skava-spolo-nos-international-medical-group

What Next?

Related Articles

Leave a Reply

Submit Comment